Welcome friends of our Associates

You get 10% off &

your friend earns a commission

WKA GERMANY presents

Future Champs XVII

Days
Hours
Mins
Sec

Saturday, May 14th

11am (CET)

€20

€18

Purchase here

Fight Card - Future Champs XVII

(Subject to change)


Future Champs XVIIRED NAMERED GYMBLUE NAMEBLUE GYMStyle
1Nikolaos WiedemannKA EsslingenFabio TravagliniAyutthaya Gym LorrachGlory Kids
2Athanasios MatroukuliaKSE ReutlingenHuseyin KaralarTeam de Sousa MannheimGlory Kids
3Jermaine GornerFightclub GoppingenMarco SpasicKA EsslingenGlory Kids
4Abas RasulPitt‘s Gym StuttgartKilian BaldiniK7 Gym GPGlory Kids
5Valentinos WiedemannKA EsslingenMilan SpathAlphafighters GrunsfeldGlory Kids
6Flavio InnazoGolden Gloves FGMani ForouzandehKS AllerbornGlory Youth
7Albayrak MalikMaximum FightJulian RichterMMA Team MinotaurusGlory Youth
8Adem AjrediniGolden Gloves FGSaathu AmirFightclub 67Glory Youth
9Subhan NikozadaKS AllerbornMehmet SahinTeam PhilippsGlory Youth
10Abdul RasulPitt‘s Gym StuttgartAlil KrasnicK7 Gym GPGlory Youth
11Elmin HasanovicFightclub IboKerem KilicTeam CSK Stuttgart AllstarsGlory Youth
12Paul LuckAlphafighters GrunsfeldAsilkan OzyarekTeam de Sousa MannheimGlory Youth
13Joannis VellisKSE ReutlingenFrancesco CaprinoFightclub 67Glory Youth
14Matteo CasaleT1 KSZ WaldkirchElias HandkeTeam PhilippsGlory Youth
15Paul MatenaKS AllerbornHannes RockFightclub IboGlory Rules
16Pascal ArnoldKSE ReutlingenSilas TrauneckerKongs GymGlory Youth
17Jason KossahlTeam CSK Stuttgart AllstarsBahram NikozadaKS AllerbornGlory Youth
18John DuraThaiboxen OberndorfBruno BosnjakKongs GymGlory Youth
19Daniel MarkKA EsslingenDaniil VyshnevskiKampfstark Muay ThaiGlory Youth
20Alina DalaslanStallion GymNina FellerMTA WernauGlory Women
21Patricia BohmFight Lab MunichPetra ReisingerFight Factory RTGlory Women
22Leonie SaigerStallion GymSarah Beier-Hopf8 Limbs NurnbergGlory Women
23Lars HoffmannFightclub 67RaphaelAfibo GymBoxing
24Baran AtesMTA WernauAlban ShukayFightschool TuBoxing
25Adrian Aziz PiraKA EsslingenTarkan DuranFightschool TuGlory Rules
26Sammy BalAyutthaya Gym LorrachErkan UnelKA EsslingenGlory Rules
27Kai TaubertKSE ReutlingenAthanasios VenetisKongs GymGlory Rules
28Giovanni Tochini8 Limbs NurnbergJulian HolznerThaiboxen OberndorfGlory Rules
29Christopher CzechMTA WernauJonathan WahrerFightschool TuGlory Rules
30Julian BezrodnychPlanet EaterDominik KeuppImpacto StuttgartGlory Rules
31Alessio ZehFightclub 67Aaron BarAyutthaya Gym LorrachGlory Rules
32Ismail AygulFightschool TuSandro MongoldMTA WernauGlory Rules
33Martin RoussThaiboxen OberndorfJeremy BartholomaiKampsportschule NTGlory Rules
34Eugen KunzMTA WernauDavid SimonIndependentGlory Old Bones Rules
35Mathis BernardFight Factory RTBekir BektasPlanet EaterGlory
36Adrian HellhornAlphafighters GrunsfeldLeon GebertSamurai Dojo LeipzigGlory Kids
37Piotr YossaKongs GymRoman StyzjukFight Factory RTGlory Rules
38Carlos GeislerPlanet EaterMatthias SchwarzTeam CSK Stuttgart AllstarsGlory Rules
39Deniz ThieleKongs GymGregorAfibo GymMuay Thai
40Ediz Arslan8 Limbs NurnbergEvan YekdaStallion GymGlory Rules
41Daniele MiceliMTA WernauAlisina AfsharzadeTeam CSK Stuttgart AllstarsGlory Rules
42Agon BellaqaFight Factory RTDanijel PopovicKongs GymGlory Rules